Menu Zamknij

Deskowania stropowe

Podpory stropowe

Podpory stropowe wykonane są ze stalowych rur zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez:

  • lakierowanie
  • ocynkowanie

    Zabezpieczanie rur wykonane jest zarówno w części zewnętrznej jak i wewnętrznej . Taki sposób zabezpieczenia gwarantuje trwałość podpór i odporność na działanie warunków atmosferycznych. Każda z oferowanych podpór posiada dwa rodzaje regulacji zakresu wysokości jej pracy. Pierwszy z nich to regulacja skokowa – uzyskiwana poprzez przełożenie sworznia podpory przez otwór na odpowiedniej wysokości w rurze wewnętrznej. Drugi zakres regulacji – precyzyjny – uzyskuje się poprzez obrót nakrętki pod sworzniem podpory.
    Stosując oferowane przez nas podpory można szybko ustawić szalunki nie tylko pod stropy poziome ale także przy wsparciach nadproży, belek, podciągów, balkonów itp.

Oferujemy:
– podpory stropowe lakierowane ( klasa A)
– podpory stropowe ocynkowane ( klasa A, B, C+D)

Trójnóg

Podpory i trójnogi są elementami niezależnymi. Po zamocowaniu podpory trójnóg można przestawić do następnej podpory. Każdą nogę trójnogu można ustawić pod dowolnym katem, co umożliwia ustawianie ich w ciasnych pomieszczeniach, przy ścianach, narożach itp. Podporę do trójnogu mocuje się specjalnym zamkiem przesuwanym, co umożliwia błyskawiczne zespolenie (rozłączenie) elementów bez konieczności skręcania. Zaleca się ustawianie trójnogów przynajmniej w stosunku 1:3 do ilości podpór.

Głowica widłowa

Głowice używane są w szalunkach stropowych w systemie dźwigarowym. Stanowi oparcie dla dźwigarów wzdłużnych i utrzymuje je w pozycji pionowej. Rozstaw szpilek w głowicy umożliwia bezpieczne ułożenie jednego lub dwóch dźwigarów (po obróceniu głowicy o 90 stopni) 

Dźwigar HT20

Wykonany jest z europejskiego wyselekcjonowanego,
wysokogatunkowego drewna iglastego (sosna, świerk lub jodła).
Pokryty farbą, wodoodporną koloru żółtego oraz impregnowany preparatem antygrzybicznym.
 
 Parametry techniczne udokumentowane
 
  1. · Dopuszczalny moment gnący M (kNm) 5,0
  2. · Dopuszczalna siła tnąca Q (kN) 11,0
  3. · Moment bezwładności JX (cm4) 4613
  4. · Średnia masa przy wilgotności 13+/-2% G (kg/mb) 5,0

Kosz osiatkowany

Kosze osiatkowane  produkowane są w wymiarach  80 x 120 cm.

Paleta transportowa

Palety transportowe produkowane są w wymiarach  80 x 120 cm, oraz 80 x 150 cm.